6 مزیت استفاده از Data Warehouse

6 مزیت استفاده از Data Warehouse

در این مقاله می خواهیم در مورد 6 مزیت استفاده از Data Warehouse از بخش مدیریت داده و زیر مجموعه Data Warehouse پس از این که فهمیدیم Data Warehouse (انبار داده) چیست صحبت کنیم.

استفاده از سیستم Data Warehouse یا همان انبار داده در هر سازمانی دارای مزیت های بسیار زیادی است، زیرا منبع اصلی مواد ورودی برای هوش تجاری است.

رایج‌ترین دلایل استفاده سازمان‌ها برای انتخاب Data Warehouse (انبار داده) عبارتند از «دسترسی سریع به داده‌ها»، «کیفیت داده‌های بالاتر با قابلیت اطمینان و افزونگی کم یا صفر»، «تصمیم‌گیری کسب‌وکار برتر»، «مصرف زمان کمتر»، « داده‌های تمام تاریخ ها را برای استفاده‌های بعدی ذخیره یا بایگانی می‌کند» ، «عملکرد پیشرونده»، «ایستگاه فروش یک‌جا اطلاعات برای داده‌های یکپارچه از منابع متعدد»، «بهبود بهره‌وری برای مواقع تصمیم‌گیری آنی» و غیره.

مزایای استفاده Data Warehouse (انبار داده) برای شرکت ها

مزایای استفاده از Data Warehouse (انبار داده) به برای شرکت های IT به شرح زیر است:

1. Data Warehouse (انبار داده) هوش تجاری را تقویت می کند.

استفاده از منابع داده های مختلف برای یک Data Warehouse انبار داده به جمع آوری داده های مرتبط تر کمک می کند.

با تطبیق مداوم داده های جدید با داده های جمع آوری شده قبلی، به کاهش فرکانس خطا کمک می کند. پس از قالب‌بندی و پردازش‌های مشخص، داده‌ها به قدری منسجم هستند که آماده تجزیه و تحلیل هستند.

کیفیت داده ها به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا تصمیمات خود را بر اساس حقایق سخت قرار دهند.

طبق گفته Exforsys، افزایش business intelligence هوش تجاری که از طریق Data Warehouse انبار داده به دست می آوریم می تواند مستقیماً در بخش های بازار، مدیریت موجودی و فروش افزایش دهد.

2. افزایش کیفیت و سازگاری و یکپارچه سازی داده ها

یک پایگاه داده یکپارچه از داده های منسجم، مرتبط به هم به تحلیلگران کمک می کند تا بازده کاری خود را افزایش دهند و بینش تجاری دقیق تری ارائه دهند.

تمام داده های سازمان به مطالعه و تحلیل دوره های زمانی و روندهای مختلف برای پیش بینی بهتر آینده کمک می کند.

Data Warehouse انبار داده همچنین به جمع آوری و ادغام مداوم حجم بالایی از داده ها کمک می کند که در نهایت استرس سیستم تولید را کاهش می دهد.

این به بارگذاری داده ها و گزارش‌دهی از سرور تولید کمک می‌کند و وابستگی به بسته‌های SSIS نیز می‌تواند حذف شود، زیرا اکنون می‌توان مستقیماً از طریق Data Warehouse انبار داده به داده‌ها دسترسی داشت.

اطلاعات مداوم از فعالیت‌ها یا بخش‌های مختلف یک سازمان به درک روندها کمک می‌کند و همچنین به شناخت اشتباهات انجام شده و اصلاح آنها قبل از احساس آسیب کمک می‌کند.

3. افزایش بازده در سرمایه گذاری

از نظر درآمدزایی، Data Warehouse انبار داده گران و پرهزینه است اما با گذشت زمان نتایجی با کیفیت تولید می کند.

ذخیره‌سازی داده‌ها در مرحله اولیه خود به ثروت زیادی نیاز دارد، اما با گذشت زمان می‌تواند به رشد تصاعدی سازمان کمک کند.

بر اساس گزارش شرکت بین المللی داده، میانگین سه سال بازگشت سرمایه در انبار داده ها در سال 1996 به 401 درصد رسیده است.

4. افزایش بهره وری و کارآمدی

ذخیره سازی داده ها تصمیم گیرندگان را قادر می سازد تا به سرعت به داده های حیاتی از منابع مختلف در یک مکان دسترسی داشته باشند.

تصمیمات کارآمد را می توان در یک بازه زمانی سریع گرفت، به این معنی که اکنون مقامات نیازی به اتلاف وقت برای جمع آوری داده ها از منابع متعدد ندارند.

با ایجاد یک Data Warehouse انبار داده، اکنون مدیران کسب و کار نیازی به پشتیبانی IT برای ارائه داده ها ندارند، بلکه می توانند به راحتی پرس و جوها و کوئری هایی را برای داده های مورد نیاز اجرا کنند.

5. بهبود عملکرد

با افزایش سرعت بازیابی داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها، ما می توانیم حجم زیادی از داده ها را ذخیره کنیم و همچنین می توانیم به سرعت کوئری بزنیم.

Data Warehouse انبارهای داده به طور ویژه برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها به جای ایجاد و اصلاح داده هایی که سیستم عامل انجام می دهد ساخته شده اند.

پیاده‌سازی Data Warehouse انبار داده، مدل‌های داده ساده‌شده و ایجاد گزارش را آسان می‌کند و همچنین به ایجاد گزارش‌های سفارشی برای نیازهای خاص کمک می‌کند.

اگر با قابلیت ها و دستورات پیشرفته SQL استفاده و اجرا شود، به بهینه سازی عملکرد پایگاه داده کمک می کند.

6. ایجاد BI از منابع متفاوت

زیرسیستم های زیادی از یک سازمان وجود دارد که از نظر فیزیکی و بر اساس پلتفرم های مختلف متفاوت هستند.

در هوش تجاری BI، نیاز به ادغام داده ها از منابع ناهمگن و متفاوت وجود دارد. در یک Data Warehouse انبار داده، یکپارچه سازی این داده ها انجام می شود و در یک مکان واحد در دسترس قرار می گیرد.

انباشت تمام داده های یک سازمان در یک ظرف واحد باعث کاهش تکرار داده ها می شود که باعث می شود Data Warehouse انبار داده به جای چندین داده با منابع چندگانه، یک نمای واحد از داده های یکپارچه را ایجاد می کند.

مزایای Data Warehouse (انبار داده)
مزایای Data Warehouse (انبار داده)

Data Warehouse چه مزیتی برای شرکت ها دارد؟

پس از آشنایی با اینکه چگونه Data Warehouse انبار داده برای یک سازمان مفید است. اجازه دهید در ادامه یک مطالعه موردی برای یک مشکل در دنیای واقعی و راه حل های آن در یک Data Warehouse انبار داده را بررسی کنیم.

یک شرکت هلدینگ برق در ایالات متحده

مشکل تجاری – داده های سیستم های تجاری انرژی برای بازارهای فرعی مختلف یکپارچه نبودند که منجر به ویژگی های گزارش دهی دقیق و پراکنده شد. کسب‌وکار آن ها به داده‌های تراکنش تجاری ترکیبی و چند سطحی با مجموعه‌ای از معیارهای پر ریسک برای تحلیل ریسک و بازار به بازار نیاز داشت.

راه حل ارائه شده – یک پورتال گزارش ریسک مبتنی بر وب پیاده سازی شد.

بر اساس نیازهای مشتری از جمله گزارش هایی با مدل امنیتی سلسله مراتبی بود. نقش‌های مختلف در سازمان مجاز به مشاهده انبوه‌های داده‌های مختلف بودند.

این سیستم مجموعه‌ای از گزارش‌ها را ارائه می‌دهد که به ارائه دیدگاه متفاوت بر اساس عملکرد شغلی کاربر و خط تمرکز تجاری کمک می‌کند.

در بالاترین سطح، شرکت می تواند کل سبد انرژی خود را ببیند و می تواند ابزارهای مختلف تجارت انرژی را با استراتژی های پوشش ریسک ارزیابی کند.

این مطالعه موردی به ما کمک می‌کند تا بدانیم چگونه یک انبار داده مدل کسب‌وکار یک سازمان را ساده می‌کند و از طریق بینش کارآمدتر از داده‌های سازمان در طول زمان به رشد بیشتر کسب‌وکار کمک می‌کند.

نتیجه می گیریم

در این مقاله، ما با Data Warehouse و مزایای آن در سناریوی بازار فعلی آشنا شدیم و اینکه چگونه یک Data Warehouse به شرکت Electric Holding کمک می کند تا مشکل تجاری خود را ساده کند و به تصمیم گیرندگان کمک کند تا بینش های مفیدی کسب کنند.

امیدوارم مقاله را دوست داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با من در ارتباط باشد و در بخش نظرات مقالات با هم گفتگو کنیم.

در ادامه می توانید مقاله آشنایی با ابزارهای Data Warehouse را مطالعه کنید.

من در انتهای بعضی مقالاتم به جهت تنوع و دوست داشتن و رفع خستگی (مطالعه مقالات) موزیکایی که دوست دارم رو میزارم که گوش کنید و حالش رو ببرید. مسلما مطالعه مستمر خیلی مفید و کاربردی نیست و لازم هستش یه مواقعی از موسیقی لذت ببرید.

امیدوارم موزیکای که میزارم رو دوست داشته باشید و اگر شما هم موزیکی دوست داشتید و به سبک من میخورد بگین که حتما در انتهای مقالات بعدی قرار بدم 🙂

موزیک Zombie از Bad Wolves 

محسن زمانی هستم، برنامه نویس و طراح وب ، سئو هم بلدم . به هدف تفریح و سرگرمی این وب سایت رو طراحی کردم تا مطالبی که دوست دارم رو اینجا به اشتراک بزارم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.