6 روش استفاده از ChatGPT در سئو سایت

6 روش استفاده از ChatGPT در سئو سایت

در این مقاله در بخش سئو سایت می خواهیم در خصوص 6 روش استفاده از ChatGPT در سئو سایت صحبت کنیم.

chatbot چت ربات جدید مجهز به هوش مصنوعی AI، پتانسیل بسیار خوبی برای بهینه سازی موتورهای جستجو ایجاد می کند.

در اینجا چند راه وجود دارد که هم اکنون برخی از سئو کاران حرفه ای  از آن استفاده می کنند.

گوگل حواست رو جمع کن در حال حاضر در صنعت موتورهای جستجو، بازیکن جدیدی را وارد صحنه کرده اند. شاید پیش از این نیز در مورد این موضوع شنیده باشید، ولی این بار داستان فرق دارد.

ChatGPT (Transformer از پیش آموزش دیده مولد) یک مدل یادگیری بزرگ است که بر روی زبان های مختلف تمرکز دارد.

با استفاده از هوش مصنوعی (AI) و مقادیر انبوه داده، این سیستم می‌تواند با کاربران به صورت مکالمه تعامل داشته، به سؤالات بعدی پاسخ دهد، اشتباهات را تصدیق کرده و درخواست‌های نامناسب را رد کند، حتی مفاهیم نادرست را به چالش بکشد.

در حالی که این چت بات که توسط OpenAI توسعه یافته یک رقیب مستقیم برای گوگل نیست، اما در حال تغییر روش انجام جستجوها است. و این به طور چشمگیری شکل بهینه سازی برای موتور جستجو را تغییر می دهد.

در این مقاله، ما به این فناوری نگاه خواهیم کرد و روش‌های نوآورانه‌ای را که بهینه‌سازهای موتور جستجوی آینده‌نگر از آن برای اجرای نقش‌های خود استفاده می‌کنند، مورد بحث قرار خواهیم داد.

با ChatGPT چه کارهایی می توان انجام داد؟

ما تازه شروع به درک پتانسیل یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در سئو و بازاریابی کرده‌ایم. ChatGPT می‌تواند در بحث‌ها شرکت کند و به سؤالات به شیوه‌ای بسیار نزدیک، به انسان پاسخ دهد.

حتی می تواند مقاله، داستان تخیلی، شعر، و حتی نسخه تبلیغاتی بنویسد – که برای اینکه نویسندگان حرفه ای می تواند کمی نگران کننده باشد، کافی است.

می توان از این سرویس هوشمند ChatGPT برای ایجاد محتوا با دقت کافی استفاده کرد که وزارت آموزش شهر نیویورک قبلاً استفاده از آن را به دلیل ترس از تقلب ممنوع کرده است.

اما بیشتر از محتوا، ChatGPT به اندازه کافی هوشمند است که برای نوشتن توضیحات متا یا کد اشکال زدایی استفاده شود.

در حال حاضر، استفاده از ChatGPT برای کدنویسی یک فرآیند فنی طولانی است، اما به نظر می رسد می توان نتیجه گیری کرد که با بزرگتر شدن مدل یادگیری، بسیار آسان تر می شود.

همچنین این سیستم می‌تواند به‌عنوان دستیار جستجو search assistant، پاسخ‌هایی به پرسش‌ها را در قالب‌های واضح و مختصر ارائه دهد تا کاربران را از ترکیب چندین صفحه وب برای یافتن پاسخ سؤالات خود نجات دهد.

به عنوان مثال، اگر به‌ جای مرتب کردن چند صفحه وبلاگ و مرور یک داستان طولانی در مورد نحوه تهیه این غذا برای وینستون چرچیل توسط مادربزرگ وبلاگ‌نویس، به دنبال دستور العملی برای گوشت گاو ولینگتون هستید، ChatGPT لیستی از مواد و مراحل آماده سازی اولیه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با ChatGPT چه کارهایی می توان انجام داد؟

به عنوان یک متخصص سئو، این ChatGPT ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد.

اما پذیرش فناوری هوش مصنوعی AI به جای نگرانی در مورد آن می تواند حرکت خوبی باشد.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از ChatGPT برای ساده سازی کار خود و کارآمدتر کردن کارهای اضافی یا تکراری استفاده کنید.

بیایید ببینیم که چگونه سئوکاران حرفه ای در حال حاضر از ChatGPT استفاده می کنند.

روش هایی که طرفداران سئو از این ChatGPT استفاده و بهره کامل را می برند.

1. تولید محتوای با کیفیت و منحصر به فرد

تولید محتوا می تواند دردسرساز باشد، به خصوص خود من که شدید در تولید محتوا به نویسنده ماهر و نیاز دارد.

ChatGPT می تواند کار تولید محتوا را برای شما به خوبی انجام دهد؟

بله خوب، می تواند، اما احتمالاً باید از آن برای نوشتن صفحات وب و پست های وبلاگ سایت خودتان فعلا از آن استفاده نکنید.

در سال 2022، جان مولر، وکیل و مشاور موتور جستجوی گوگل، بدون تردید گفت که موتور جستجو محتوای ایجاد شده با استفاده از هوش مصنوعی AI را به عنوان هرزنامه (اسپم) مشاهده می کند، که نقض دستورالعمل های شرکت و قوانین سئو سایت است.

در حال حاضر، الگوریتم های گوگل می توانند محتوای تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی را شناسایی و جریمه کنند، حتی آن چیزی که از الگوریتم های ضد تشخیص استفاده می کند.

هنگام کار با هوش مصنوعی AI همیشه باید از نظارت و مشاهدات انسانی استفاده کنید.

با این حال، همه می توانند با خیال راحت از ChatGPT برای تولید محتوا برای پست های شبکه های اجتماعی Social Media، متن ایمیل، محتوایی برای Landing Page برای PPC یا حتی محتوایی برای تبلیغات استفاده کنند. همچنین می تواند یک ابزار brainstorming عالی باشد.

از ChatGPT پرسیدم، سئو چیست؟ که پاسخ زیر را به من داد:

تولید محتوای با کیفیت و منحصر به فرد

در پاسخ به این سوال، سه پاراگراف که به خوبی نوشته شده بود را دریافت کردم که نمای کلی از بهینه سازی موتور جستجو را به خوبی ارائه می دهد.

مادامی که حواس شما جمع باشه، ChatGPT می تواند به ساده سازی بسیاری از وظایف محتوای اضافی و تکراری، مانند محتوای تبلیغاتی کمک کند، اما همیشه باید هر محتوای تولید شده را به دقت بررسی کنید، زیرا ممکن است حاوی مطالب نادرستی باشد.

2. کلمات کلیدی (Keywords) و تحلیل و بررسی آن

خوب، پس شما حاضر نیستید جریمه های استفاده از ChatGPT برای تولید محتوا را قبول کنید. این بدان معنا نیست که نمی توانید از قدرت آن به عنوان بخشی از استراتژی محتوای خود استفاده کنید.

ChatGPT تحقیقات کلمات کلیدی Keywords و تحلیل و بررسی آن ها را عملاً بدون دردسر انجام می دهد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ربات chatbot را باز کنید و تعدادی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را تایپ کنید و موارد مرتبط را از ChatGPT بخواهید.

ChatGPT لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را بر اساس درک خود از نتایج جستجو را ایجاد می کند و به شما پیشنهاد می دهد.

برای آزمایش این عملکرد، فهرستی از کلمات کلیدی Keywords مرتبط با ارائه‌دهنده نرم‌افزار بانکی را جستجو کردم به شرح لیست زیر نمایش داده شد:

کلمات کلیدی (Keywords) و تحلیل و بررسی آن

بعد از مدت کوتاهی ، ربات chatbot لیستی از کلمات کلیدی Keywords و عباراتی را به من ارائه کرد که ممکن بود می خواستم از طریق تحقیقات کلمات کلیدی به صورت سنتی و دستی این کار را انجام دهم، مدت زمان بسیار طولانی تری به این نتایج دست پیدا کنم.

همچنین می توانید از ChatGPT برای تعیین رقابت برای کلمات کلیدی Keywords به صورت جداگانه استفاده کنید.

اجازه بدید یک مثال خیلی حرفه ای بزنم، از ChatGPT خواستم تا تعیین کند که آیا رتبه بندی برای کلمه «basketball» آسان تر است یا کلمه کلیدی «twine net» آسان تر است. با وجود اینکه من از قبل پاسخ این سئوال را می دانم، اما دیدن این نتیجه که chatbot این مسئله را با دلیل بیان می کنه جالب بود.

کلمات کلیدی (Keywords) و تحلیل و بررسی آن

3. توسعه استراتژی محتوا

خوب، اعتراف می کنم، این توییت ذهن من را کامل به هم ریخت. اگر این توییت Joe Speiser را ندیده بودم، حتی به این موضوع فکر نمی کردم:

استراتژی بازاریابی محتوای خود را مشخص کنید

به عنوان مثال،

من از Chatbot برای یک استراتژی محتوای برای AI SaaS خواسته ام.

این موضوع نسبتاً حساسی است،

اما می‌توانید از ChatGPT بخواهید که هر نقطه را تا زمانی که نقشه راه دقیقی بدست آورید، تعمیم دهد.

می توانید از ChatGPT بخواهید که یک استراتژی بازاریابی محتوا را برای شما ترسیم کند.

در حالی که ChatGPT برنامه‌های زیر و جزئیات کار را به شما اعلام نمی کند (اگرچه احتمالاً می‌توانید آن‌ها را درخواست کنید).

ChatGPT می تواند مجموعه‌ای از تاکتیک‌های سطح بالایی را برای محتوای مرتبط با یک زمینه مشخص ارائه می‌کند.

یکی از نکاتی که در مورد استفاده از ChatGPT برای توسعه استراتژی محتوا ایجاد شده توسط chatbot به ذهن انسان این هشدار را می دهد این است که نزدیک ترین رقبای شما ممکن است همین کار و تکنیک را در استفاده از ChatGPT را انجام دهند.

بنابراین، همه شما در حال ایجاد پست هایی تقریباً یکسانی در وبلاگ در مورد “مزایای هوش مصنوعی”، “چگونه AI SaaS می تواند کارایی را بهبود بخشد” و غیره ایجاد می کنید.

4. درک بهتر از هدف جستجو و نتایج در Search Engine

برای من، این کار یکی از جالب‌ترین پتانسیل های مرتبط با سئو سایت است که توسط ChatGPT ارائه شده است.

توانایی آن در بررسی تاریخچه جستجوهای کاربران و نگاه کردن فراتر از کلمات کلیدی به هدف جستجو و نتایج در Search Engine.

بله، گوگل سعی می کند این کار را انجام دهد، و بله، در طول عمر قدرت موتور جستجو به طرز چشمگیری بهبود یافته است.

اما به نقل از توییت Keiran Flanagan، «گوگل درخواست شما را می گیرد و سعی می کند به آن پاسخ دهد. ChatGPT درخواست شما را می گیرد و اغلب آن را بهبود می بخشد.”

در نتیجه تحلیل توییت بالا می توان نتیجه گرفت که ChatGPT نکات بیشتری را ارائه می‌کند که جستجوگر در نظر نگرفته است.

گوگل درخواست شما را می گیرد و سعی می کند به آن پاسخ کاملی دهد.

ChatGPT درخواست شما را می گیرد و اغلب سعی می کند که درخواست شما را بهبود ببخشد.

در حالی که نسخه بتا این chatbot هنوز به اینترنت وصل نشده است، به نظر می رسد که توانایی یادگیری ChatGPT به آن اجازه می دهد تا درک بیشتری از آنچه هر جستجو به دنبال آن است ایجاد کند، حتی گاهی اوقات اطلاعاتی را ارائه می دهد که خود جستجوگر نمی دانست به دنبال آن بوده است.

به عنوان یک متخصص سئو، نیازی نیست به شما گفته شود که با شکل دادن به محتوای خود برای پاسخ بهتر به یک سوال، رتبه‌بندی را ارتقا دهید.

ChatGPT می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

5. ایجاد عناوین خوب برای مقالات برای سئو سایت

از هر نویسنده ای بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که عناوین جذاب به ویژه برای اهداف سئو سایت یکی از سخت ترین چیزها برای نوشتن هستند.

بسیاری از مواقع ، آنها به موارد خشک و تکراری مانند “چگونه بک لینک بسازیم” یا معادل خسته کننده ای ختم می شوند.

برای جذاب‌تر کردن همه چیز، از ChatGPT خواستم تا فهرستی از عناوینی در زمینه بک‌لینک‌سازی را به من بدهد، و این سیستم با ده گزینه پاسخ داد که تمامی آنها بهتر از  کلمه “چگونه” شروع می شدند.

ایجاد عناوین خوب برای مقالات برای سئو سایت

6. تولید و مدیریت گزارش های تجزیه و تحلیل برای سئو سایت

برای بسیاری از بازاریابان، گزارش‌ها و spreadsheets آفت وجود شغل آنهاست.

اما شرکت‌ها داده‌هایی را می‌خواهند تا ثابت کنند تلاش‌های شما در حال تغییر و پیشرفت است. اینجاست که ChatGPT می تواند شرایط بازی و نتایج را به کلی تغییر دهد.

علاوه بر این، این عملکرد می تواند به شما کمک کند تا فرصت های رتبه بندی جدیدی را که ممکن بود از دست داده باشید و حین کار در نظر نگرفته باشید را کامل شناسایی کنید.

فرض کنید می خواهید عبارات منظمی برای گزارش تحلیلی بنویسید، اما پیشینه برنامه نویسی قوی ندارید. به عنوان مثال، شاید بخواهید گزارشی را با استفاده از کلمات خاص فیلتر کنید تا فرصت‌هایی را برای گسترش پرسش‌های متداول یا دستورالعمل‌های خود شناسایی کنید.

ChatGPT به هر کسی که دانش اولیه در مورد نحوه کار این عبارات را دارد اجازه می دهد تا از chatbot برای ایجاد یک لیست به طور خودکار استفاده کند.

به همین ترتیب، اگر به طور معمول با Excel یا Google Sheets مشکل دارید ChatGPT می تواند بسیاری از سردردهای ناشی از نوشتن فرمول ها و تجزیه داده ها را از بین ببرد.

من به سختی اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند به شما در این فرآیندها کمک کند، بررسی  کردم، اما اگر اطلاعات بیشتری می‌خواهید آقای Vahan Petrosyan، استاد فناوری اطلاعات در مجله موتور جستجو، مقاله عالی ای در خصوص تولید و مدیریت گزارش های تجزیه و تحلیل برای سئو دارد که این موضوعات را با عمق بیشتری در این خصوص پوشش می‌دهد.

هوش مصنوعی AI دنیای جدیدی را برای سئو سایت ارائه می دهد.

ChatGPT یک ابزار بسیار چشمگیر است که یکی از هیجان انگیز ترین مفاهیمی است که در سئو سایت می تواند شرایط را برای تمامی مشاغل تغییر دهد.

فقط با نمونه کوچکی از عملکرد مورد بحث در بالا، به طور بالقوه می تواند صدها ساعت در سال برای شما صرفه جویی کند.

با این حال، این فناوری ChatGPT بدون اشکال نیست.

به عنوان مثال، تا امروز تنها از داده های حداکثر تا سال 2021 استفاده می کند، به این معنی که قادر به ارائه هیچ اطلاعاتی در مورد رویدادهای جاری نیست.

احتمالاً می توان تصور کرد که نسخه بعدی chatbot این مشکل را برطرف می کند، اما هنوز نمی دانیم چقدر طول می کشد تا هوش مصنوعی در مورد رویدادهای جدید مطلع شود و آنها را به موضوعات دیگر مرتبط کند.

علاوه بر این، 100٪ دقیق و بی طرفانه نیست. بسته به ورودی‌های آن، می‌تواند اطلاعات نادرست را دریافت کرده و در نتیجه آن را تکرار کند،

در حالی که مجموعه داده اولیه که بر روی آن آموزش داده شده است ممکن است عاری از سوگیری مجموعه داده نباشد.

در نهایت، به عنوان فردی که با تماشای فیلم های ترمیناتور بزرگ شده است، همیشه این نگرانی وجود دارد که ChatGPT خودآگاه شود و بشریت را به بردگی بکشد. برای اینکه در امنیت باشم، مستقیماً با آن روبرو شدم.

هوش مصنوعی AI دنیای جدیدی را برای سئو سایت ارائه می دهد

نتیجه نهایی

  • ChatGPT جالب است و همه نشانه ها نشان می دهند که در فرایند بهتر شدن می باشد،
  • این پتانسیل را نشان می دهد که بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو سایت) را بسیار سریعتر و کارآمدتر می کند.

من در انتهای بعضی مقالاتم به جهت تنوع و دوست داشتن و رفع خستگی (مطالعه مقالات) موزیکایی که دوست دارم رو میزارم که گوش کنید و حالش رو ببرید. مسلما مطالعه مستمر خیلی مفید و کاربردی نیست و لازم هستش یه مواقعی از موسیقی لذت ببرید.

امیدوارم موزیکای که میزارم رو دوست داشته باشید و اگر شما هم موزیکی دوست داشتید و به سبک من میخورد بگین که حتما در انتهای مقالات بعدی قرار بدم 🙂

موزیک Lauren از Men I Trust

محسن زمانی هستم، برنامه نویس و طراح وب ، سئو هم بلدم . به هدف تفریح و سرگرمی این وب سایت رو طراحی کردم تا مطالبی که دوست دارم رو اینجا به اشتراک بزارم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.