پنج تکنیک سئو سایت برای ترافیک ارگانیک وب سایت

سئو سایت

در این آموزش سئو سایت با پنج تکنیک­ سئو سایت اعم از تکنیک (سئو داخلی، سئو خارجی) می توانید ترافیک ارگانیک وب سایت را افزایش دهید و بهینه سازی سایت را به بهترین شکل انجام دهید که این پنج مورد به شرح مورد زیر است.

انجام تکنیک های فنی سئو و آشنایی با مفهوم سئو سایت خیلی سخت نیست امّا این نکته را یادمان باشد ، هر کاری که در سئو سایت انجام می ­دهیم اعم از سئو داخلی ، لینک سازی ، نقشه سایت، تحقیق کلمات کلیدی و تولید محتوا و …  اگر به بهترین نحو انجام شود،بهینه سازی سایت شما با انجام این پنج تکنیک سئو سایت تاثیر بالایی خواهد داشت.

پس از یادگیری و انجام این پنج روش می توانیم ترافیک­ ارگانیک و واقعی را به سایتمان هدایت کنیم که از این به بعد، تصورمان در مورد سئو سایت از جمله “چه تکنیک ­های سئو سایت باید اعمال کنم؟” به جمله “چگونه می­ توانم با پنج تکنیک سئو سایت، ترافیک ارگانیک وب سایت دهیم” تبدیل خواهد شد.

چگونه ترافیک وب سایت را افزایش دهیم؟

شما با تولید محتوا با کیفیت و تحقیق کلمات کلیدی پرجستجو و لینک سازی درست میشه براحتی کاربران را به وب سایتمان هدایت کنیم و ترافیک بیشتری به سمت وب سایت هدایت کنیم که در ادامه این مطلب به صورت کامل این پنج تکنیک توضیح داده شده است.

1.گرفتن رتبه­ از کلمات کلیدی که از قبل رتبه خوبی دارند.

یکی از رایج ­ترین و ساده ­ترین راه ­های افزایش سئو سایت (سئو داخلی،سئو خارجی،سئو محلی) این است در وب سایتتان از کلمات کلیدی که از گوگل رتبه دارند، رتبه بگیرید.

ما اغلب روی کلمات کلیدی کار می‌کنیم و تمرکز می کنیم که از نتایج در صفحه دوم گوگل نمایش داده می­ شود و کلمه کلیدی که در گوگل رتبه چهارم الی دهم رتبه دارند غافل می شویم که با کمی تلاش می­ توان رتبه کلمه کلیدی را به رتبه سوم و حتی رتبه یک نتایج رساند.

SERP ها همیشه از قانون قدرت پیروی می ­کنند به این معنی که کلمات کلیدی در جایگاه بالاتر به طور تصاعدی ارزشمندتر و قوی­تر از کلمات کلیدی در جایگاه های پایین تر هستند.

قدرت انتقال یک کلمه کلیدی از جایگاه دوم به جایگاه اول بیشتر از انتقال آن از جایگاه سوم به جایگاه دوم هستش که این هم بالاتر از انتقال یک کلمه کلیدی از جایگاه چهارم به جایگاه سوم هستش.

به این معنی که انتقال قدرت و جابه­ جایی قدرت یک کلمه کلیدی به رتبه ­های بالاتر خیلی سخت­ تر از انتقال کلمات کلیدی در جایگاه‌های پایین­ تر است.

کلمات کلیدی در جایگاه ­های پایین­ تر را فراموش نکنید.

هرچه رتبه کلمه کلیدی شما بالاتر باشد ترافیک ارگانیک بیشتری به وب سایت شما هدایت داده می شود.

اگر می­ خواهید وب سایت شما در یک سری کلمه کلیدی رتبه بالایی داشته باشد، بایستی محتوای ارزشمندی مرتبط با کلمه کلیدی تولید کنید.

در خصوص محتوای تولید شده تجربه بالایی داشته باشید به این منظور همیشه باید محتوای خودتان را با محتوای تولید شده رقبا مقایسه کنید و ببینید رقبا سایتشان را چه ابعادی ائم از تبلیغات در شبکه­ های اجتماعی و فروشگاهی فعالیت می کنند و ببنید چه اقداماتی انجام داده ­اند، شما آن اقدامات را به بهترین نحو انجام دهید.

2.گرفتن رتبه از کلمات کلیدی بلند و طولانی بیشتر است.

محتوایی که قبلاً برای یک کلمه کلیدی کوتاه رتبه خوبی گرفته است، می­ تواند برای کلمات کلیدی بلند و طولانی هم رتبه خوبی بگیرد و ترافیک ارگانیک بیشتری وارد سایت کند.

معمولاً گرفتن رتبه از کلمات کلیدی می ­تواند دلایل متفاوتی داشته باشد:

 1. محتوا بک لینک بیشتری دریافت کند.
 2. محتوا ارزشمند و با کیفیت باشد.
 3. محتوا بروز شود.

در موارد بالا تغییر هر سه مورد به گوگل این را اعلام می­ کند محتوای تولید شده برای کاربران اهمیت بالایی دارد و گوگل در نتایج جستجو محتوای را نمایش می دهد.

3.گرفتن رتبه از کلمات کلیدی جدید

ما در اکثر اوقات انقدر درگیر گرفتن رتبه از کلمات کلیدی که پربازدید هستند، هستیم که از تحقیق روی کلمات کلیدی خاص جدید غافل می­ شویم و می­ توانیم با کمی تلاش روی کلمات کلیدی جدید رتبه خوبی از گوگل بگیریم و از طریق همین کلمات کلیدی جدید ترافیک ارگانیک واقعی را وارد سایتمان کنیم.

شما می­ توانید به چهار روش کلمات کلیدی جدید را پیدا کنید.

 1. محتوای رقبا را شناسایی کنید و کلمات کلیدی که رقبا روی آن کار نکرده ­اند را پیدا کنید و روی آن تحقیق کنید.
 2. روی کلمات کلیدی جدیدی کار کنید که قبلاً روی ریشه اول کلمه آن رتبه گرفته اید.
 3. به موضوعات یا کلمات کلیدی که هنوز پوشش نداده ­اید، کار کنید.
 4. پیشنهادات کلمه کلیدی جدید را ابزارهایی مثل گوگل پلنر و keyword tools دریافت کنید.

توجه داشته باشید که معمولاً زمانی که محتوای جدیدی تولید می­ شود برای اینکه گوگل محتوای شما را کامل ارزیابی کند و ایندکس کند و کلمات کلیدی محتوای شما را پیدا کند و تا این که به محتوای شما رتبه دهد زمان می‌برد و این زمان بستگی به یک سری فاکتورهایی مانند لینک سازی و کیفیت محتوا شما دارد.

پیشنهاد می شود برای آشنایی بیشتر، مطلب مفاهیم اولیه سئو سایت را مطالعه کنید.

چگونه رتبه گوگل بالا ببریم؟

شما با تحقیق روی کلمات کلیدی پر جستجو در محتوا ارزشمند و لینک سازی درست می توانید از گوگل رتبه بگیرید.

رتبه از کلمات کلیدی
گرفتن رتبه از کلمات کلیدی جدید

4.نرخ کلیک (CTR) وب سایت خود را افزایش دهید.

نتیجه یک سئو سایت عالی توجه جستجوگران را به سایت شما جلب می‌کند.

در ادامه با کلیک کاربران روی لینک­ های سایت شما انتظارات کاربران را برآورده می­ کند که در نتیجه نرخ کلیک (CTR) افزایش می­ یابد و افزایش این نرخ کلیک (CTR) کمکی بزرگی به افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما خواهد شد.

از سه روش می­توان نظر کاربران را به وب‌ سایت خودتان جلب کنیم:

 1. استفاده از کلمات کلیدی و عناوین غنی و جذاب در Snippet سایت
 2. بهینه سازی عنوان برای محتوا (استفاده از عنوان های جذاب)
 3. بهینه‌سازی توضیحات محتوا (استفاده از متا تگ توضیحات)

گوگل مجموعه وسیعی از کلمات کلیدی با رتبه­ های بالا را در مجموعه و دیتابیس جستجوی خودش ذخیره می کند که این اطلاعات را از طریق دریافت بک لینک به وب سایت و کلمات کلیدی مناسب در محتوا و وجود سیستم پرسش و پاسخ FAQ در وب سایت افزایش پیدا می ­کند.

Increase Your CTR
نرخ کلیک (CTR)

عناوین در محتوا به ویژه روی SERP تاثیر زیادی دارد و می­ تواند از گوگل رتبه خوبی بگیرد به شرطی که از عناوین جذاب و پر جستجو در وب سایتتان استفاده کنید.

5.گرفتن رتبه در ویژگی­ های SERP

چشم انداز و هدف موتور جستجوی گوگل این است که کاربران را در سریعترین زمان ممکن به پاسخ جستجو دارند برسانند و کاربران را به وب سایت مناسب که کاربر انتظار دارد هدایت کند که گوگل این اطلاعات را از SERP می‌خواند و به کاربر نمایش می­ دهد.

ما به عنوان سئوکار می­ توانیم سایتمان را طوری سئو کنیم که از ویژگی‌های SERP استفاده کنیم و در نتایج موتورهای جستجو وب سایت ما را به کاربران نمایش دهد و به جایگاه اول برسیم.

استفاده از راهکار هایی زیر در وب سایت می ­تواند بدون هزینه این ویژگی SERP را بهبود ببخشد:

 1. استفاده از تصاویر متحرک (بنر) در صفحه اصلی
 2. استفاده از بخشی به عنوان (PPA) Pay Per Action در وب سایت ، بیشتر در وب سایت های شرکتی و فروشگاهی
 3. استفاده از سیستم پرسش ­های متداول FAQ
 4. تولید محتوا با کیفیت و با مضمون (داستان­های جذاب و مقالات عمیق)

با پیشرفت گوگل در دنیای سئو و بهینه سازی سایت، گوگل از ویژگی­ SERP ، برای نمایش جستجو داده ها برای کاربران قبلا از الگو داده ای “F” کلاسیک استفاده می کرد که در حال حاضر از الگو “Pinball” استفاده می کند.

برای گوگل نرخ کلیک (CTR) برای هر لینک در وب سایت متفاوت است و بستگی به این دارد که گوگل برای هر درخواست جستجو چه تعداد و چند ویژگی از SERP را استفاده کند، متفاوت است.

این تاثیر بر روی دستگاه تلفن همراه خیلی بیشتر هستش.

نتیجه می­گیریم که:

به عنوان یک فردی که در زمینه سئو اطلاعاتی دارد عرض می کنم در حال حاضر سئو سایت به جای اینکه به دنبال تأثیر تکنیک سئو داخلی یا سئو خارجی روی وب سایت باشیم به دنبال تأثیر فرصت ­ها باشیم.

پنج تکنیک سئو سایت اساسی که گفته شد اگر درست و صحیح انجام شود تماماً به هدف افزایش و هدایت ترافیک ارگانیک وب سایت شما می ­باشد.

انجام هر یک از این­ پنج تکنیک سئو سایت نسبت متفاوتی از تلاش شما را می­ طلبد اما از بین این پنج تکنیک سئو سایت اگر به دنبال این هستید که سریع نتیجه بگیرید و در سئو سایت موفق شید و بهینه سازی سایت را به بهترین شکل انجام دهید، انجام تکنیک شماره 4، بهبود نرخ کلیک (CTR) بهترین گزینه برای شماست.

مثل همیشه اعلام می کنم اگر به دنبال گرفتن رتبه ­از گوگل هستید و می خواهید در نتایج جستجو گوگل در رتبه اول تا سوم دیده شوید به سراغ تولید محتوا جدید و با کیفیت بروید.

به خاطر داشته باشید همیشه تغییرات در سئو سایت ما ناشی کاری ما انجام می­ دهیم نیست.

 همانطور که دنیای وب در حال رشد است گوگل هم دائما محتوا شما را مطالعه کرده و ایندکس می­ کند و محتوای شما را براساس آنچه قبلاً ایندکس کرده مقایسه می­ کند.(مطالب وب سایتتان را بروز نگه دارید)

گوگل در الگوریتم هایش درک و فهم خودش را بر اساس پردازش زبان طبیعی Natural Language Processing (NLP) و درک زبان طبیعی Natural Language Understanding (NLU) بهبود می­ بخشد.

تعریف گوگل از کیفیت ثابت نیست.

محسن زمانی هستم، برنامه نویس و طراح وب ، سئو هم بلدم . به هدف تفریح و سرگرمی این وب سایت رو طراحی کردم تا مطالبی که دوست دارم رو اینجا به اشتراک بزارم.

2 دیدگاه روشن پنج تکنیک سئو سایت برای ترافیک ارگانیک وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.