بررسی سئو محلی برای مبتدیان

بررسی سئو محلی برای مبتدیان

می خواهمیم در این مقاله آموزش سئو، در خصوص سئو محلی برای افراد تازه می خواهند شروع کنند صحبت کنیم.

آیا واقعاً برای کسب و کار و وب­ سایت خود به سئو محلی نیاز دارید؟

در پایان این مقاله متوجه می شوید که سئو محلی چه سودی برای سایت شما دارد و چرا جستجوی محلی، بخش جدایی­ ناپذیر از استراتژی بازاریابی و سئو سایت شماست.

یکی از سؤالاتی که خیلی از مشاغل و وب­ سایت­ ها در مورد سئو محلی دارند این است که آیا واقعاً به سئو محلی نیاز دارم؟

من این را می­ دانم شما برای وب­ سایتتان زحمت زیادی می­ کشید، زمان، بودجه و انرژی که برای وب­ سایت می­ گذارید، واقعاً ارزشمند است و این ­ها منابع گران­بهایی هستند. آیا واقعاً به چیز دیگری برای ادامه دادن و سئو سایت نیاز دارید؟

آیا واقعاً برای کسب و کار و وب­ سایت خود به سئو محلی نیاز دارید؟

اگر می­ خواهید ترافیک بالایی به وب­ سایتتان و سایت فروشگاهی شما جذب شود و تعداد سفارشات شما در فروشگاه اینترنتی چندین برابر شود و بازدید بالایی را از مصرف ­کنندگان محلی را سمت خود جذب کنید، قطعاً پاسخ من بله است.

چه کسانی از سئو محلی سود می­ برند و چرا؟

همه مشاغلی که با مشتریان محلی خود ( در یک منطقه خاص ) تعامل دارند و به مشتریان خدماتی را ارائه می ­دهند، می­ توانند از سئو محلی بهره ­مند شوند.

این مشاغل می­ توانند شامل فروشگاه ­های اینترنتی خرده ­فروشی و محلی، مشاغل خدماتی، رستوران و هتل ­ها، بیمارستان­ ها، بانک­ ها و شرکت­ های ساختمانی و عمرانی و … باشند.

در ادامه چند نمونه از مشاغل که به سئو محلی نیاز دارند را خواهم گفت:

وکلا و شرکت­های حقوقی

یکی از بزرگ­ترین مزایای سئو محلی برای این مشتریان (وکلا و شرکت­های حقوقی) این است که گوگل می تواند شماره تماس افراد را مستقیماً در نتایج جستجوی محلی در بخش تلفن همراه نمایش دهد.

بنابراین زمانی که یک مشتری با موبایلش در گوگل عبارت «وکیل های اطراف من» را جستجو می­ کند، دنبال نتایج هدفمند و وکیل خاصی در نزدیکی منطقه خود یا در مکانی خاص خود می­ گردد که در نتیجه وکیل هایی را به همراه شماره تماسشان در نتایج به کاربر نمایش می دهد.

زمانی که سئو محلی به درستی انجام شود، در نتایج جستجو گوگل، وکیل های اطراف منطقه شما در بالاترین نتایج جستجو به همراه شماره تماس آن ها نمایش داده می شود.

دلیل اینکه این چنین اقدامی (سئو محلی) مزیت بزرگی در وب سایت محسوب می شود این است که، با اولین جستجو به شماره تماس شما رسیده و با شما تماس می ­گیرند و این راه، راهی است که دقیقاً در زمانی که مشتری به وکیل نیاز دارد، شماره شما وکیل در مقابل مشتریان قرار می­ گیرد.

پزشکان و خدمات پزشکی

وقتی که کسی به دنبال پزشک متخصص هستش، اغلب به دنبال یک پزشک در نزدیکی محل خودش هستش.

اکثر مردم نمی­ خواهند برای رفتن به دکتر، مسیر زیادی را طی کنند و یا چندین ساعت وقت خود را برای ملاقات با پزشک صرف کنند. آن­ها دنبال یک دکتر در نزدیکی محل خود هستند که بتوانند به طور منظم به آن مراجعه کنند.

اگر به تصویر زیر نگاه کنیدپف متوجه می شوید که با استفاده از جستجوی عبارت «پزشکان نزدیک من» نتایج و مزایای استفاده از سئو محلی را خواهید دید:

در نمایش نتیجه جستجو محلی، نام پزشک را به همراه شماره تماس و آدرس مطب (نقشه راه از طریق گوگل) را نمایش و ارائه می­ دهد که برای هر کاربر، آدرس مطب را روی موبایل نمایش می­ دهد.

سئو محلی _ دکتر اطراف من

در نهایت زمانی صحبت در مورد پزشکان و بیمارستان است در نتایج جستجو سئو محلی مشتریان راحت ­تر می­ توانند با پزشکان اطراف منطقه خودشان از طریق شماره تماس و آدرس مطب در تماس باشند.

لوله­ کش­ ها

آیا برایتان پیش آمده در یک وضعیت اضطراری که نیاز به لوله ­کش داشته باشید، آیا مستقیماً به فروشگاه اینترنتی می­ روید؟

مسلماً نه، آن­ها معمولاً در ایت شرایط اضطراری در گوگل عبارت «لوله­ کش نزدیک من» را جستجو می­ کنند.

جستجوی این عبارت، مشتری را سریعاً به لوله­ کش اطراف خودش ربط می ­دهد تا سریع بتواند مشکل خودش را حل کند و در صورت بروز چنین شرایط اضطراری، فوراً به لوله­ کش­ های محلی دسترسی پیدا کنند.

چه افرادی نیازی به سئو محلی ندارند؟

در حالی که ما دوست داریم همه کسب و کارها و وب­سایت ­ها از سئو محلی بهره ببرنند و بتوانند خدمات خود را به مشتریان بیشتری بفروشند، اما واقعیت این است که برخی از کسب و کارها و وب سایت ها با تمام تلاش هایی که انجام می دهند اما به سئو محلی نیازی ندارند.

به عبارتی این کسب و کارها با داشتن حتی سئو محلی باز هم کمکی به کسب و کارشان و فروششان نمی ­کنند.

مشاغلی مانند فروشگاه­ های آنلاین و در واقع مشاغلی که نمی ­خواهند محصولات و خدمات خود را با مشتریان محلی به اشتراک بگذارند.

فروشگاه ­های اینترنتی آنلاینی که قصد دارند که محصولاتشان را به همه کاربران در سراسر دنیا ارائه دهند و بفروشند، به سئو محلی نیازی ندارند.

سئو محلی همچنان به سئو ارگانیک نیاز دارد.

رتبه­ بندی وب سایت ها در جستجوی سئو محلی در قالب Map Pack در نتایج گوگل ظاهر می­ شود،

اما رتبه­ بندی وب سایت در سئو ارگانیک نیز به عوامل دیگری مرتبط است،

سئو محلی در سایت به گوگل کمک می­ کند تا قدرت سئو سایت شما برای رتبه­ بندی در گوگل را بهتر درک کند.

ترفندها و تاکتیک ­های سئو سایت، مدت­هاست که از بین رفته ­اند و کاربردی نیست و الگوریتم­ های جستجو در گوگل به طور چشمگیری تکامل و پیشرفت کرده است.

امروزه فاکتورهای تاکتیک ­های سئو سایت مانند انجام UX مناسب در سایت، تولید محتوای باکیفیت برای سئو محلی، تولید یک لینک مرتبط و باکیفیت و …. از عوامل مهم و حاکم در سئو سایت است.

اما این اشتباه را نکنید: هنوز عوامل و فاکتورهای سئو محلی بهبود یافته ای وجود دارد که نیاز است برای افزایش سئو سایت می شود اگر به درستی انجام دهید:

  • پیدا کردن کلمات کلیدی و موضوعات مناسب برای مقالات سایت به عنوان بخشی از اقدامات کمپین تبلیغاتی خود.
  • اطمینان حاصل کنید که در سایت اقدامات سئو سایت به درستی و کامل انجام شده است.
  • اطمینان حاصل کنید که در سایت مقالات را با بالاترین کیفیت تولید می­ کنید.
  • کسب یک بک لینک باکیفیت و برای برجسته کردن سایت و قابل دیدن در چشم گوگل.
  • بررسی مجدد و انجام عملیات سرویس (Name, Address, Phone number) NAP که در سایت به درستی انجام شده باشد.

با تمرکز بر روی انجام فاکتورهای سئو محلی، بسیاری از روش ها­ و فاکتورهای استاندارد سئو ارگانیک سایت شما به درستی انجام خواهد شد و ممکن است در مقایسه با روش­ های قدیمی و سنتی که برای رتبه ­بندی سایت استفاده می کردید اندکی تغییر کند.

جستجوی سئو محلی می­ تواند همان جستجوی صوتی باشد.

در حال حاضر، مردم به دستگاه ­هایی مانند تلفن هوشمند smartphones، آمازون اکو Amazon Echo و گوگل­ هوم Google Home دسترسی بیشتری دارند و مردم جستجوی صوتی برای دریافت اطلاعات محلی نسبت به سایر روش ها ترجیح می دهد.

گفتن عبارت «در نزدیک من یک دکتر پیدا کن» یا «یک لوله ­کش در نزدیکی من پیدا کن» برای اکثر مردم آسان­تر از تایپ کردن آن است. بنابراین تعجب­ آور نیست که شاهد افزایش جستجوی سئو محلی بر اساس جستجوی صوتی و مکالمه باشیم.

اگر کسب و کار وب­ سایت شما خدمات­ رسانی است، بهتر است کلمه کلیدی سایتتان را جوری تغییر دهید که در سؤالاتی کاربران در جستجو صوتی و تایپ می کنند، گنجانده شود و به عبارتی سعی کنید در سایتتان یک بخشی به نام سؤالات متداول راه ­اندازی کنید و کلمات کلیدی خود را در این سؤالات قرار دهید. به این صورت، در جستجوی صوتی دیده می­ شوید.

ابزارهایی مانند Keywords Tools , Keyword Planner برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید و از آن کلمات کلیدی برای پیدا کردن سؤالات متداول و اکثر سؤالاتی که کاربران می­ پرسند و جستجو می­ کنند را ارائه دهید.

این راهی که گفته شد، یک راه عالی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی که هدف آن محلی و سئو محلی است.

اگر کسب و کار و صنعت شما محلی و برای منطقه اطراف است، مانند رستوران، وکیل و پزشک، بهتر است کلمات کلیدی را با لحن و گویش همان محل و منطقه تمرکز و کار کنید. با انجام این کار ممکن است حجم جستجویی که با انجام تحقیقات کلمات کلیدی به این روش به دست آوردید، شما را شگفت ­زده کند.

جستجوی محلی همان جستجوی موبایلی است.

ما می ­دانیم که بخش قابل­ توجهی از جستجوهای محلی در دستگاه­های موبایلی محلی انجام می ­شود و وجود وب­ سایت ­هایی که با تلفن همراه و نمایش در تلفن همراه سازگاری داشته باشد (Responsive)، یک عامل مهم رتبه­ بندی سایت شما در گوگل است.

وجود این فاکتورها و شاخص­ ها برای استراتژی سئو محلی چه معنایی دارد؟

گوگل کار بهینه ­سازی لیست­ های Map Pack را برای کسانی که از طریق موبایل جستجو می­ کنند، را انجام داده است.

اما این مورد بستگی به وب­ سایت شما دارد یعنی هرچه سایت شما کاربرپسندتر UX بهتر و سئو تکنیکال بهتری داشته باشد، این اطمینان را داشته باشید گوگل سایت شما را بهتر درک خواهد کرد.

سئو محلی به یک استراتژی اختصاصی نیاز دارد.

این صحبت من به این معنی نیست که در سئو سایت زمان بیشتری بخواهد از شما بگیرد.

محسن زمانی هستم، برنامه نویس و طراح وب ، سئو هم بلدم . به هدف تفریح و سرگرمی این وب سایت رو طراحی کردم تا مطالبی که دوست دارم رو اینجا به اشتراک بزارم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.